DZIEL (SIĘ) I RZĄDŹ – Katalogi internetowe w służbie sprzedaży

Starożytni rzymianie mawiali: Dziel i rządź. Możemy sparafrazować to powiedzenie jako: Dziel się i rządź, ponieważ nieustannie udostępniamy i dzielimy się rożnymi treściami w Internecie. Dzielimy się zdjęciami, a udostępniona informacja może szybko obiec cały świat.
A gdyby tak móc dzielić się swoim katalogiem bez ograniczeń?

ZAWSZE PRZY TOBIE

Katalog internetowy, dzięki temu, że jest zawieszony w cyfrowej chmurze można mieć zawsze przy sobie.  W XXI wieku prawie każdy korzysta ze smartfonu z dostępem do Internetu. Mając zapisany link do katalogu internetowego, wystarczy telefon lub tablet by natychmiastowo wysłać go do klienta lub bezpośrednio wyświetlić na urządzeniu. Nawet gdy potencjalnego klienta spotkamy przypadkiem, nic nie stoi na przeszkodzie aby od razu przesłać lub zaprezentować katalog.  Nie ma już potrzeby wozić papierowych egzemplarzy w samochodzie czy nosić w torebce. Z katalogiem internetowym zawsze jesteś gotowy by podzielić się nim z klientem.

W KOLORZE I W RUCHU

Katalog internetowy daje możliwość zamieszczenia większej ilości informacji i materiałów niż klasyczny drukowany katalog. Wersję cyfrową można wzbogacić o filmy produktowe czy film reklamowy. Dzięki elementom, takim jak karuzela zdjęć czy powiększenie, można zaprezentować detale produktu lub różne wersje kolorystyczne.

PROSTA DROGA DO ZAKUPU

Katalog internetowy oprócz łatwego udostępniania i lepszej prezentacji produktu, to także skrócona droga zakupu. Istnieje możliwość podpięcia bezpośrednio w katalogu linku do strony internetowej lub mediów społecznościowych, a także stworzenie odnośników, które przekierują do sklepu internetowego po kliknięciu w wybrany produkt.

3E8A7059-scaled

BEZ OGRANICZEŃ

Nakład? To już nie jest ograniczenie! W przypadku tradycyjnego katalogu zamówienie odpowiedniej wysokości nakładu było kluczowym aspektem. Zbyt mały nakład mógł sprawić, że katalog nie trafiał do wszystkich kontrahentów. Zbyt duży – mógł nie zostać w całości rozdystrybuowany i wylądować w magazynie niewykorzystany. Tradycyjny druk to przede wszystkim wysokie koszty. Także dystrybucja, czyli fizyczna wysyłka, generowała dodatkowy wydatek. Przy katalogu internetowym jego zasięg ograniczony jest jedynie sprawnością handlowców. Katalog internetowy można wygodnie wysłać mailem lub udostępnić w Internecie. Ponadto można to zrobić nieskończoną ilość razy bez ponoszenia kosztów dodatkowego nakładu.

EFEKTYWNOŚĆ DO SPRAWDZENIA

Katalog internetowy pozwala w łatwy sposób ocenić zasięg i efektywność. Dzięki odpowiednim narzędziom marketingu internetowego, można sprawdzić ile razy katalog był przeglądany czy ile osób przeszło do sklepu internetowego, aby kupić konkretny produkt. Takich możliwości tradycyjny katalog nie był w stanie zapewnić.