CZEGO NAUCZĄ NAS MAJTKI? – trend na treści edukacyjne

Reklamy otaczają nas w świecie realnym i wirtualnym. Atakują ze ekranów komputerów, witryn, gazet…  Najnowsze badania marketingowe pokazują, że spoglądamy na nie coraz mniej chętnym okiem, szukając bardziej wartościowych treści.

TREŚCI EDUKACYJNE WYPIERAJĄ TWARDĄ SPRZEDAŻ

Wśród prognoz trendów marketingowych na nadchodzący 2022 rok podaje się między innymi wypieranie twardej sprzedaży (ang. hard sell) przez treści edukacyjne. Zwraca się uwagę na to, że ludzie, szczególnie młodzi, mają dość reklam w tradycyjnej formie. Często natomiast poszukują inspiracji lub odpowiedzi na nurtujące ich pytania. A gdyby tak, zamiast sprzedawać swój produkt, dostarczyć klientom garść przydatnych informacji lub zainspirować ich do działania?

MARKETING ZAANGAŻOWANY SPOŁECZNIE

Dziś bielizna wychodzi z szafy. Biustonosz i majtki nie są już skrzętnie ukrywane pod garderobą. Cieszymy się ich krojem, kolorem, fakturą. Bielizna podoba nam się. Rozmawiamy o niej coraz więcej, a także rozmawiamy o problemach związanych z bielizną i ciałem. To marki bieliźniane uczyły i uczą nas o odpowiednio dobranym biustonoszu, a także poruszają poważne tematy związane ze zdrowiem. Mammografia, samobadanie piersi, profilaktyka raka – dzięki producentom biustonoszy mówimy o tych sprawach głośno i bez wstydu. Jednak wciąż istnieje wiele ważnych społecznie tematów, o których marki bieliźniane mogą i powinny mówić.

MARKI MAJĄ GŁOS

Społeczne zaangażowanie marki jest świetnym sposobem na wyróżnienie się spośród konkurencji oraz na zdobycie zaufania klientów. Współcześni konsumenci są coraz bardziej świadomi, wybierają produkty, które spełniają ich oczekiwania – nie tylko estetyczne, ale także społeczne. Współcześni klienci szukają marek, z których filozofią i misją mogą się utożsamiać. Poruszając problemy ważne dla konsumentów, zdobywa się ich zaufanie oraz buduje niepowtarzalną i zaangażowaną społeczność, która identyfikuje się z marką.

ATRAKCYJNE TREŚCI EDUKACYJNE

Atrakcyjne treści to takie, które odpowiadają na potrzeby klienta oraz skupiają jego uwagę. Droga do sukcesu to wybór odpowiedniego tematu oraz dopasowanie formy przekazu.
Branża bieliźniana jest najbliższa ciału, dlatego ma naturalny przywilej rozmawiania ze swoimi klientami o ciele właśnie.
Formy przekazu, które sprawdzą się najlepiej w komunikacji z klientem w 2022 roku to blogi tematyczne, artykuły eksperckie, infografiki, materiały video czy webinaria. Współczesny konsument pragnie usłyszeć głos marki oraz zobaczyć ludzi, który za nią stoją. To też świetna okazja, aby budować pozycję eksperta w branży.