KOMU DAĆ SIĘ UWIEŚĆ? Czyli współpraca z agencją reklamową.

Wybór agencji reklamowej to poważna decyzja dla marketingu firmy. Jak dobrze wybrać i nawiązać satysfakcjonującą współpracę? Nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Jednak to nasi klienci, ich reakcje i zbudowane zaufanie pozwoliły nam przyjrzeć się temu zagadnieniu szerzej.

Nie ryzykujesz - nie pijesz szampana

Częstym powodem, dla którego firma zgłasza się do agencji reklamowej, jest chęć zmiany. Potrzebuje pewnego rodzaju kreatora. Pomysłodawcy. Analizy dotychczasowych kampanii.

Ten moment we współpracy jest najważniejszy. Agencja powinna dać nam pomysł, kierując się kreatywnością i doświadczeniem. Mimo obranego celu oraz naszego pomysłu na realizację powinniśmy dostać propozycje, które albo wzbogacą naszą wizję, albo pokażą nam nowe, świeże podejście do promocji naszego brandu. Dla firmy często wiąże się to z ryzykiem. Odejściem od obowiązujących standardów i planów. Agencja staje się w pewnym sensie doradcą wizerunkowym - co za tym idzie, powinna postarać się nas przestrzec przed popełnianiem błędów.

Często to właśnie od naszej agencji powinniśmy usłyszeć: „Zróbmy to inaczej niż zwykle”. I właśnie wtedy rodzi się projekt innowacyjny. Coś, czego nie ma nikt inny. Produkt „uszyty” na miarę nowych trendów w świecie reklamy. Sama decyzja może stać się trampoliną do sukcesu, a inność i charakter mogą pomóc osiągnąć nieosiągalne.

Zawody "ogranicz"

Jak wiemy, często najbardziej pożądaną rzeczą w prowadzeniu biznesu jest CZAS. Sprawy się piętrzą, projekty czekają, telefony się urywają i zalewa nas fala obowiązków związanych z prowadzeniem działalności. To właśnie wtedy, podczas planowania następnej kampanii, nasza agencja powinna zaproponować kompleksową obsługę. Jeśli czujemy, że wszystko zostanie ogarnięte, zyskujemy komfort psychiczny i przekonanie, że jesteśmy traktowani w sposób profesjonalny. Bezbłędna organizacja i nienaganna komunikacja ze strony opiekuna klienta jest kluczowym elementem współpracy. Idealnie, jeśli agencja proponuje profesjonalnego i doświadczonego fotografa oraz własny zespół retuszerów. Dodatkowym atutem może być zaproponowanie „twarzy” do kampanii. Baza modelek, którą dysponuje agencja, jest czasem kluczowa.

To często znalezienie odpowiedniej osoby do sesji zdjęciowej inspiruje do stworzenia całego zamysłu.

Bez wątpienia – kompleksowość obsługi agencji daje nam chwilę oddechu i poczucie, że wszystko jest pod kontrolą.

Efekt #WOW!

Uwieść, ale nie zawieść - tego powinniśmy wymagać od dobrej agencji. Każda praca nad kampanią musi być nastawiona na efekt WOW. W takich momentach nie tylko zyskujemy świetnego „kompana” do współpracy, ale również grupę osób, które znają nasze oczekiwania i wartości. Filozofia marki, plany marketingowe, estetyka - te wszystkie aspekty mamy już dogadane. Jedyne co pozostaje, to liczyć na jeszcze lepsze pomysły i nowe propozycje. Długoletnia współpraca, która owocuje zaufaniem i świetnymi pomysłami, w sposób znaczący przyczynia się do sukcesu naszej firmy.