WAKACYJNI SPRZEDAWCY MARZEŃ – o organizacji sesji wyjazdowej

W ostatnim czasie pandemia wielokrotnie pokrzyżowała nasze plany wyjazdowe, a także wystawiła na ciężką próbę branżę strojów kąpielowych.

Klienci ze względów ekonomicznych oraz z powodu ograniczeń w przemieszczaniu przestali wyjeżdżać na egzotyczne urlopy. Nie odbyły się sesje wyjazdowe, a budżety marketingowe niejednokrotnie musiały ulec cięciom. Ten sezon na szczęście cechował się już nieco mniejszymi ograniczeniami, a część firm ruszyła z powrotem z egzotycznymi kampaniami.

POWRÓT POD PALMY

Skuteczny marketing opiera się na znajomości potrzeb klienta oraz znajdywaniu sposobów na ich zaspokojenie. Zmęczeni trudną stacją i miesiącami obostrzeń wszyscy pragniemy chwili spokoju i wytchnienia, szczególnie w okresie wakacyjnym. Gdy tylko nadarzyła się taka okazja, spragnieni wolności i południowego słońca turyści masowo ruszyli w zagraniczne podróże. Była to świetna okoliczność na sprzedaż strojów kąpielowych i akcesoriów plażowych.

BIKINI TO STYL ŻYCIA

Liderzy wśród światowych marek doskonale wiedzą, że współczesny klient oprócz produktu kupuje też filozofię marki. Marketing gigantów rynku opiera się na składaniu klientom obietnicy, że ich produkty to nie tylko przedmioty, ale również styl życia. Piękne bikini, opalona skóra modelki i zachód słońca na egzotycznej plaży to obietnica udanych wakacji i niezapomnianej przygody. To obietnica, którą producent strojów kąpielowych powinien złożyć swoim klientom.

EGZOTYCZNA  PIEKNOŚĆ

Sesja reklamowa zrealizowana podczas zagranicznego wyjazdu otwiera wiele możliwości na oczarowanie klienta i wypromowanie kolekcji. Wszyscy co roku tęsknimy za beztroską wakacji i urokiem dalekich podróży. Sesja wyjazdowa to szansa na urzeczenie klienta widokiem wspaniałych plaż, przywołaniem wspomnień z najpiękniejszych podróży czy pokazaniem nowego turystycznego kierunku. Słoneczna plaża to nie jedyna egzotyczna piękność, jaką możemy odnaleźć w podczas takiej sesji...  Sesja wyjazdowa to świetna okazja do zaangażowania zagranicznej modelki z wybranej destynacji, która z pewnością przepięknie wyeksponuje wakacyjną kolekcję strojów kąpielowych.

WAKACYNY  DREAM TEAM

Dobrym pomysłem  na organizację sesji wyjazdowej jest zaangażowanie doświadczonej w wyjazdach agencji reklamowej. Na kompleksową obsługę powinny złożyć się następujące elementy: organizacja przelotów i zakwaterowania, znalezienie atrakcyjnej lokacji do zdjęć oraz załatwienie niezbędnych pozwoleń, casting i zabookowanie modelki, organizacja sesji na miejscu z zapewnieniem wszystkich niezbędnych elementów, jak wizaż czy stylizacja. Zwykle ekipa wyjazdowa składa się z  producenta sesji, fotografa, filmowca, asystenta, makijażystki i modelki, chyba że modelka pochodzi z miejsca, gdzie organizowana jest sesja.

NA PLAŻY CZY W PIASKOWNICY?  ZAWSZE JEST ALTERNATYWA

Dla marek, które nie mogą pozwolić sobie na organizację sesji wyjazdowej w najbliższym sezonie, dobra agencja znajdzie zawsze ciekawą alternatywę. Kreatywne agencje reklamowe w czasie pandemii pokazały, że dobrą sesję strojów kąpielowych można zorganizować także lokalnie lub w studiu. Jest wiele możliwości, jednak nic nie pociąga nas wszystkich tak, jak daleka tropikalna podróż!