Fotografia Employee Branding krok po kroku

Fotografia Employee Branding krok po kroku

W dzisiejszym konkurencyjnym świecie biznesu, zachowanie autentycznego i silnego wizerunku jako pracodawcy stało się kluczowym czynnikiem dla każdej firmy. W tym kontekście Fotografia Employee Branding wyłania się jako potężne narzędzie, które umożliwia przedstawienie prawdziwego charakteru organizacji oraz zaangażowania i unikalnych cech jej pracowników. Odzwierciedlenie wartości firmy, jej kultury oraz spójnego wizerunku pracowników to fundamenty, na których opiera się cały proces tworzenia przekonującego employee brandingu.

Ważnym aspektem jest indywidualne podejście do każdego pracownika, co możliwe jest dzięki psychologicznemu profilowi, który analizuje osobowość, pasje i wartości zatrudnionych osób. Dzięki temu uchwycenie ich autentyczności na fotografiach staje się możliwe. Połączenie tego z profesjonalnym stylistą, który zadba o spójność prezencji na zdjęciach, tworzy kompleksowe podejście do fotografii na potrzeby employee brandingu.

Kluczowe są aspekty realizacji sesji zdjęciowej Fotografii Employee Branding, mającej na celu wydobycie i ukazanie tego, co najlepsze w firmie oraz w jej pracownikach. Poprzez współpracę, zaawansowane techniki fotograficzne i zrozumienie indywidualnych potrzeb klientów, możliwe jest stworzenie silnego wizerunku, który przyciągnie nie tylko potencjalnych pracowników, ale również klientów, inwestorów i partnerów biznesowych.

Fotografia employee branding
(fot. Ula Kóska for Aleph Zero)

 

Fotografia Employee Branding zgodna z brandbookiem firmy

Produkowanie zdjęć pracowników zgodnie z brandbookiem firmy ma ogromne znaczenie dla budowania spójnego wizerunku organizacji i efektywnego employee brandingu.

Konsekwencja w wizerunku: Brandbook firmy określa wytyczne dotyczące używanych kolorów, typografii, logo, stylu graficznego itp. Pracownicy są wizytówkami firmy, dlatego ważne jest, aby ich zdjęcia były spójne z pozostałymi elementami wizualnymi marki. To przyczynia się do profesjonalnego i zaufanego wizerunku organizacji.

Identyfikacja pracowników: Zgodność zdjęć z brandbookiem ułatwia identyfikację pracowników przez klientów, klientów biznesowych czy innych współpracowników. Spójny styl fotografii pomaga budować więź między pracownikami a klientami oraz wewnątrz firmy.

Budowanie zaufania: Zgodność z brandbookiem daje wrażenie zaangażowania i dbałości o szczegóły, co przekłada się na pozytywny wizerunek firmy. Kiedy pracownicy prezentują się zgodnie z ustalonymi wytycznymi, klientom łatwiej zaufać marce, jako że buduje to wrażenie profesjonalizmu i solidności.

Wyrażenie kultury i wartości: Poprzez fotografie zgodne z brandbookiem, można wyrazić kulturę organizacji oraz jej wartości. Na przykład, jeśli firma promuje innowacyjność i elastyczność, zdjęcia pracowników powinny to odzwierciedlać, np. poprzez dynamiczne kadry lub wyraziste kolory.

Skuteczność w reklamie: Zdjęcia pracowników zgodne z brandbookiem mogą być wykorzystane w kampaniach reklamowych, na stronach internetowych, w materiałach promocyjnych itp. Spójność wizerunku wpływa pozytywnie na skuteczność tych działań marketingowych.

Brief klienta i efekt finalny - dwa elementy, które prowadzą do sukcesu - Fotografia Employee Branding

Elementy, które warto zrozumieć by osiągnąć efekt finalny zgodny z oczekiwaniami i briefem klienta:

Zrozumienie oczekiwań klienta: Omówienie szczegółów z klientem pozwala fotografowi lepiej zrozumieć, czego firma oczekuje od sesji zdjęciowej. Poznanie celów i zamierzeń klienta umożliwia dostosowanie fotografii do specyficznych potrzeb i wymagań, co prowadzi do bardziej satysfakcjonującego efektu końcowego.

Indywidualne podejście: Każda firma ma swoje unikalne wartości, kulturę i cele. Omówienie briefu pozwala fotografowi na indywidualne podejście do klienta, co jest kluczowe w przypadku employee branding. Dzięki temu fotograf może skoncentrować się na oddaniu autentycznego charakteru firmy i pracowników.

Zadowolenie klienta: Dostarczenie usługi zgodnej z briefem od klienta przekłada się na zadowolenie i zaufanie ze strony klienta. Kiedy wykonana usługa odpowiada na oczekiwania, klient może być pewny, że jego wizja zostanie właściwie zrealizowana, co buduje pozytywne relacje z fotografem i może prowadzić do dalszej współpracy w przyszłości.

Fotografia Employee Branding
(fot. Ula Kóska for Aleph Zero)

 

Wykonanie zdjęć a późniejsza eksploatacja w różnych mediach - na co zwrócić uwagę?

Wykonanie Fotografii Employee Branding w oparciu o różne pola eksploatacji, takie jak social media, prasa, druk wielkoformatowy itp., jest niezwykle istotne, ponieważ każde z tych medium wymaga innego podejścia i dostosowania zdjęć, aby skutecznie przekazywać wiadomość i wzmacniać wizerunek firmy.

Social Media: Fotografie employee branding wykorzystywane w social media powinny być atrakcyjne i przyciągające wzrok. W tym medium liczy się szybkość przekazu, dlatego zdjęcia powinny być wyraziste, skupione na kluczowych aspektach, a jednocześnie oddawać autentyczny charakter pracowników i firmy. W social media często stosuje się mniejsze kadry i przycięcia, dlatego fotografie muszą być odpowiednio przygotowane, aby w pełni wykorzystać potencjał tego medium.

Prasa: W mediach prasowych często używa się zdjęć o większych rozmiarach, co pozwala na bardziej szczegółowe prezentacje. Tutaj kluczowe jest, aby zdjęcia były wysokiej jakości, odpowiednio naświetlone i w pełni oddawały kulturę firmy. Zgodność z wytycznymi brandbooka i spójność z pozostałymi elementami prasowymi firmy są kluczowe dla skutecznego przekazu.

Druk wielkoformatowy: Reklamy wielkoformatowe, takie jak bilbordy czy banery, wymagają zdjęć o bardzo wysokiej rozdzielczości i jakości. Fotografie muszą być odpowiednio przygotowane do druku w dużych rozmiarach, aby uniknąć utraty jakości. W tego typu mediach kluczowe jest, aby zdjęcia były uchwycone w taki sposób, aby przyciągały uwagę przechodniów i czytelnie przekazywały przesłanie firmy.

Inne media i zastosowania: Fotografie employee branding mogą być wykorzystywane w różnych innych mediach i zastosowaniach, takich jak materiały promocyjne, prezentacje, strona internetowa, itp. Dostosowanie zdjęć do konkretnego medium i celu jest kluczowe, aby efektywnie komunikować wartości firmy i budować pozytywny wizerunek.

Psychologiczny profil pracownika a Fotografia Employee Branding

W procesie tworzenia fotografii Employee Branding, istotnym elementem jest zachowanie autentyczności i wierności charakterowi pracowników. Dlatego coraz częściej stosowaną praktyką jest wypracowanie psychologicznego profilu każdego z pracowników przed sesją zdjęciową.

Przygotowując się do sesji, przeprowadza się indywidualne spotkania z pracownikami, które pozwalają fotografom poznać ich osobowość, pasje i wartości. W ten sposób staje się możliwe uchwycenie naturalnego wyrazu twarzy oraz wydobywanie unikalnych cech, które charakteryzują poszczególnych pracowników.

Dzięki psychologicznemu podejściu, Fotografia Employee Branding nabiera autentyczności i oddaje istotę firmy. Fotografie nie tylko prezentują pracowników jako część organizacji, ale również ukazują ich jako jednostki, które wnoszą wartość i wkład w działalność firmy.

Odpowiednie wykorzystanie psychologicznego profilu pracownika w fotografii Employee Branding pozwala na spójne przedstawienie wizerunku firmy, co może przyczynić się do wzmacniania tożsamości marki i atrakcyjności jako pracodawcy.

Fotografia Employee Branding
(fot. Ula Kóska for Antolos)

Fotografia Employee Branding w Antolosie!

Nie czekaj, skontaktuj się z nami już dziś pod adresem e-mail: adrianna.fabirkiewicz@antolos.com lub zadzwoń pod numer tel.: +48 501 182 225, aby umówić się na sesję fotograficzną Employee Branding. Razem wydobędziemy potencjał Twojej firmy i uczynimy ją bardziej atrakcyjną dla klientów i pracowników.